Dlaczego warto stosować tlenoterapię?

Skuteczna walka z infekcjami, poprawa samopoczucia, urody, procesy odmładzania. Od lat ta metoda stosowana jest przez najbardziej znanych na świecie sportowców, w celu uzyskiwania najlepszych wyników. Terapia hiperbaryczna od dziesięcioleci ratuje zdrowie i życie pacjentów na całym świecie.

Naturalny lek na wiele chorób

Tlen ma działanie przeciwbakteryjne, rewitalizujące i przeciwpasożytnicze, ponadto usprawnia działanie wszystkich procesów w organizmie. Jak wynika z badań, zwiększa ośmiokrotnie liczbę macierzystych komórek krążących w organizmie. Dzięki temu nie tylko jest bezcenny w leczeniu rozmaitych schorzeń, ale także przybliża do długowieczności. Według naukowych analiz, istnieje ponad 100 wskazań do tlenoterapii hiperbarycznej.

Tlen pod zwiększonym ciśnieniem to prawdziwy cudotwórca. Stymuluje układ nerwowy, dotlenia mózgu, dzięki czemu zwiększa się jego aktywność – nic dziwnego zatem, że HBOT stosuje się w rehabilitacji po urazach głowy oraz udarach. HBOT powoduje zmniejszenie obrzęku mózgu i poprzez dostarczanie tlenu zapewnia pobudzanie ogłoszonych neuronów.

Co ciekawe, optymizmem napawają rezultaty w leczeniu autyzmu za pomocą tlenu. Według badań, HBOT skutkuje istotną poprawą komunikatywności, zmniejszeniem lękliwości oraz wzrostem koncentracji. Ponadto poprawia apetyt i zapewnia lepszą pracę jelit.

Terapia za pomocą tlenu to idealny sposób na wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego, będącego oprócz układu nerwowego, innym kluczowym dla naszego organizmu. Układ sercowo-naczyniowy jest szczególnie narażony ze względu na zabiegi chirurgiczne i różne choroby. Komora hiperbaryczna i stosowany w niej tlen pod ciśnieniem, sprawia, że do serca trafia jego większa ilość, co skutkuje zapobieżeniem chorób układu krążenia, będącymi najczęstszą przyczyną zgonów na świecie.

Tlenoterapia jest także stosowana w celu skrócenia okresu rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych (zarówno medycyny estetycznej , jak i usuwaniu żylaków, a także stomatologicznych). Przynosi ulgę po zabiegu wstawienia implantów, ponieważ poprawia ukrwienie w naruszonych tkankach, a ponadto wzmacnia działanie środków odkażających oraz antybiotyków oraz zwalcza infekcje. Tlen pod zwiększonym ciśnieniem ma także zastosowanie w regeneracji organizmu po chemio- i radioterapii, jako terapię wspierającą leczenie niepłodności, chorób układów: pokarmowego, ruchu i krążenia oraz szeregu innych schorzeń.

Tlenoterapia pomaga w walce z nałogami

Tlen jest świetnym odtruwaczem organizmu, dzięki czemu doskonale sprawdza się w zwalczaniu uzależnień. Zaledwie kilka seansów w hiperbarycznej komorze wystarczy, aby odpowiednio dotleniony organizm odrzucał w sposób automatyczny różnorakie toksyczne substancje pobudzające, typu nikotyna, narkotyki czy alkohol. Pozytywny wpływ tlenu na tkanki i ich ukrwienie powoduje, że poprawia kondycję fizyczną oraz podnosi libido. Według badań, aż u 25% osób aktywnych fizycznie stosujących HBOT zauważa się poprawę wydolności, a u wyczynowych sportowców wskaźnik ten wynosi 10%. 

Ponadto, tlenoterapia sprawia, że organizm jest bardziej odporny na kontuzje oraz szybciej rewitalizuje się po urazach. Zalecana jest również studentom oraz wszystkim innym osobom, które wykonują wytężoną pracę umysłową – poprawia bowiem zdolność koncentracji i zapamiętywania.

Chcesz zachować zdrowie? Wypróbuj czysty tlen z komory hiperbarycznej! To najkrótsza recepta na widoczną poprawę jakości życia.