Jak się przygotować do zabiegu tlenoterapii?

Zabiegi tlenoterapii w komorze hiperbarycznej są bezpieczne dla większości z nas. Taka terapia leczy wiele chorób, usprawnia, dodaje nam witalności, odmładzam pomaga walczyć z anoreksją czy nadwagą. Jednak, aby skorzystać z zabiegów w komorze hiperbarycznej należy się odpowiednio przygotować.

Jeśli chcemy skorzystać z zabiegów w komorze hiperbarycznej i nie mamy żadnych przeciwwskazań do zabiegów tlenoterapii, możemy spokojnie skorzystać z usług wielu salonów, które działają w tej branży.

Z pewnością na miejscu kompetentny personel poinformuje nas o przebiegu samego zabiegu, czego możemy się spodziewać oraz otrzymamy informacje jakie są przeciwwskazania do skorzystania przez nas z komory hiperbarycznej. 

Przed wejściem do komory powinniśmy się jednak odpowiednio przygotować. Należy zmyć makijaż oraz nie stosować balsamów i kremów. Nie używać lakierów, żelów do włosów perfum. 

Jeśli znamy terminy zabiegów, dwa dni przed skorzystaniem z komory hiperbarycznej nie powinniśmy również malować paznokci. Należy także wyjąć soczewki z oczu i protezy zębowe.

Bezpośrednio przed wejście do komory hiperbarycznej należy: zdjąć całą biżuterię, przebrać się w bawełniane ubranie, zdjąć buty. 

Przed zabiegiem skorzystajmy również z toalety. Jednak sesja w komorze może trwać około godziny i w tym czasie nie wyjdziemy do toalety.

Warto również napić się niedużą ilość wody przez zabiegiem.

Pod żadnym pozorem do komory hiperbarycznej nie możemy wnosić ze sobą zapalniczek, zapałek, baterii, smartfonu, termometrów, syntetycznych ubrań i materiałów (posłania, koce, prześcieradła, poduszki, materace), materiałów łatwopalnych, świeżych wydruków (gazet itp), materiałów metalowych.