Tlenoterapia a proces odmładzania organizmu

Tlenoterapia stanowi idealną metodą, by poprawić jakość życia – w ten sposób na Zachodzie wykorzystywany jest od lat. Systematyczne stosowanie tlenoterapii nie tylko przybliży nas do wiecznej młodości, ale także poprawi naszą urodę.

Tlen hiperbaryczny jest naturalnym, bezinwazyjnym, a w dodatku relaksującym sposobem profilaktyki chorób cywilizacyjnych. Wygodny i szybki tryb życia w obecnych czasach jest okupiony szeregiem zagrożeń – między innymi toksynami, które organizm wchłania nie tylko z powietrza, ale również z pożywienia, kosmetyków oraz środków czystości. 

Prowadzi to do wielu chorób, także nowotworów. HBOT, wedle zapewnień naukowców, pobudza układ odpornościowy i zaopatrza komórki nowotworowe w tlen. Dzięki temu może zahamować proces zezłośliwienia komórek rakowych, a nawet je zwalczać.

Komora hiperbaryczna wspomaga proces odnowy organizmu

Komora hiperbaryczna jest miejscem, w którym możemy także zachować (a nawet odzyskać) piękną sylwetkę i urodę. Po dostarczeniu organizmowi tlenu pod wysokim ciśnieniem, możemy zaobserwować ujędrnienie ciała i wygładzenie zmarszczek – to za sprawą syntezy elastyny i kolagenu. 

Zwiększone ciśnienie ma również wpływ na gromadzenie się tlenu w organizmie. Szybciej przenika do płynów i pozostaje tam w zwiększonym stężeniu. Ma to miejsce m.in. w czerwonych krwinkach, osoczu, układzie limfatycznym i płynie mózgowo-rdzeniowym. To wszystko wpływa na lepsze krążenie krwi, a to z kolei znacznie opóźnia procesy starzenia się organizmu.

Zabiegi w komorze hiperbarycznej są również świetnym sposobem na pozbycie się różnych toksyn i wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie się organizmu. Za sprawą odpowiedniego dotlenienia organów, które odpowiadają za procesy metaboliczne (wątroba, tarczyca, trzustka), tlenoterapię można uznać za doskonały sposób na przyspieszenie procesu przemiany materii oraz spalania tkanki tłuszczowej. 

Nie wierzycie? To zobaczcie co mówi naukowiec.

„Komora hiperbaryczna, w której zabieg jest niezwykle przyjemny, nieinwazyjny i bezbolesny, to świetne narzędzie długowieczności, ponieważ stymuluje wzrost multipotencjalnych komórek macierzystych, które „naprawiają” nasze ciała” – tłumaczy dr Mehmet Oz, światowej sławy kardiochirurg, uznany amerykański eksperta do spraw zdrowia.

Spostrzeżenie dr. Oza znajduje potwierdzenie w faktach. Naukowcy zaobserwowali bowiem, że w wyniku zabiegu ośmiokrotnie zwiększa się liczba krążących w organizmie komórek macierzystych, które przemieszczają się do uszkodzonych komórek i tkanek i powodują ich regenerację.