Tlenoterapia pomaga wyleczyć skutki zatrucia tlenkiem węgla

W sezonie zimowym to zdarza się dość często. Zatrucie tlenkiem węgla – w wielu domach nadal ogrzewany się piecykami gazowymi lub takie urządzenia służą do podgrzewania wody. Zatrucie czadem jest zawsze sytuacją niebezpieczną, a powikłania mogą długo się ciągnąć za nami. Na szczęście możemy zatrucie tlenkiem węgla leczyć dzięki tlenoterapii w Elblągu.

Tlenoterapia w Elblągu – pomoże w zatruciu tlenkiem węgla

Zatrucie tlenkiem węgla może zdarzyć się w wielu sytuacjach, najczęściej czad występuje w domach mieszkalnych, gdzie często do ogrzewania pomieszczeń czy podgrzewania wody służą piecyki gazowe. Czadem zatruć możemy się również podczas wszelkiego rodzaju pożarów – strażacy są jedną z grup narażonych na zatrucie tlenkiem węgla.

Jeśli już zmagacie się ze skutkami zatrucia tlenkiem węgla pomogą Wam skutecznie zabiegi tlenoterapii w komorze hiperbarycznej. Takie usługi świadczy profesjonalny gabinet tlenoterapii w Elblągu.

Tlenoterapia w Elblągu – jak działa czad na nasz organizm

Tlenek węgla dostając się do organizmu blokuje dostarczanie i zużywanie tlenu w komórkach. W każdym przypadku zatrucia tlenkiem węgla pacjentowi powinien być podany czysty tlen, tak szybko, jak to tylko możliwe.

Główną zaletą terapii hiperbarycznej w leczeniu zatrucia tlenkiem węgla jest zapobieganie różnym następstwom działania tlenku węgla takich jak: problemy z pamięcią, uczeniem się, zmianom osobowości, utrzymaniem równowagi i koordynacją ruchów.

Terapia tlenem w Elblągu może również pomóc powrócić do zdrowia szybciej niż w normalnych warunkach atmosferycznych. W ciężkich przypadkach zatruć terapia ta ratuje pacjentom życie.

W stanach zatrucia tlenkiem węgla tlenoterapia działa poprzez następujące mechanizmy: tlen hiperbaryczny wspomaga usuwanie CO z komórek i krwi drogą oddechową lub poprzez jego utylizację w organizmie i redukuje uszkodzenia spowodowane przez tlenek węgla. Zwiększone ciśnienie redukuje obrzęk w obszarze uszkodzonych tkanek.

Jeśli zmagasz się ze skutkami zatrucia tlenkiem węgla koniecznie skorzystaj z możliwości leczenia tlenem w komorze hiperbarycznej w Elblągu.

Gabinet Tlenoterapii Hiperbarycznej

Ul. Pomorska 45A w Elblągu

Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 18:00

Sobota: 9:00 – 14:00

tel. 500 041 936

gabinet@tlenoterapia-elblag.pl