Tlenoterapia w Elblągu – pomaga w odchudzaniu!

Wiele osób zmaga się z otyłością i nadwagą. Wzmożona aktywność fizyczna, drastyczne diety, rozmaite wyrzeczenia. Robimy to nie tylko dla dobrego wyglądu, lepszego samopoczucia, ale również dla naszego zdrowia. Warto wiedzieć, że również tlenoterapia ma udokumentowane medycznie efekty w redukcji zbędnych kilogramów.

Każdy z nas marzy o pięknej i szczupłej sylwetce, jednak regularne treningi i zdrowe odżywianie są dość czasochłonne i wielu z nas nie ma na to czasu czy ochoty. Pomocna może okazać się innowacyjna metoda leczenia tlenem – tlenoterapia w Elblągu.

Jak działa tlenoterapia na redukcję wagi?

Tlenoterapia hiperbaryczna od lat na zachodzie wykorzystywana jest jako sposób na w walce z nadwagą i otyłością. Dostarczanie tlenu do organizmu pobudza procesy życiowe , szczególnie związane z metabolizmem. Dlatego terapia w komorze hiperbarycznej świetnie sprawdza się u osób z nadwagą i otyłych, ponieważ przyśpiesza przemianę materii. Ważnym elementem jest również fakt, że tlen pomaga w oczyszczaniu i odtruwaniu organizmu oraz pozbywaniu się wolnych rodników.

Dodatkowo dotleniania organy odpowiedzialne za procesy metaboliczne m.in. tarczycę, trzustkę oraz wątrobę. Dostarczenie tlenu do tych organów powoduje znaczne przyśpieszenie procesu przemiany materii i spalania tkanki tłuszczowej. Wspomaganie odchudzania za pomocą komór hiperbarycznych bardzo podnosi efektywność diety i ćwiczeń a poza tym zbawiennie działa również na inne obszary organizmu.

Podany w komorze hiperbarycznej tlen przyśpiesza przemianę materii i wzmaga redukcję tłuszczu. Dodatkowo regeneruje i odmładza tkankę mięśniową. Niemiecki naukowiec Manfred Ardenne przez ponad 20 lat badał wysycenie tlenu w krwi tętniczej ludzi w różnym wieku i wyniki tych badań są jednoznaczne – im człowiek starszy, tym mniej tlenu z powietrza dostaje się do naszego organizmu. Słabe wchłanianie tlenu może zrekompensować nam tlenoterapia.

Tlenoterapia znacząco przyśpiesza trawienie, ponieważ sprawia, że komórki układu pokarmowego mają większą moc metaboliczną.

Zabiegi w komorze hiperbarycznej w Elblągu to doskonały sposób na wspomaganie odchudzania, które podnoszą efektywność diety i ćwiczeń nawet o kilkanaście procent.

Badania naukowe potwierdzają, że wpływa również na produkcję hormonów, w tym leptyny. Ów hormon odgrywa istotną rolę w regulacji łaknienia, innymi słowy odpowiada za poczucie sytości.

Jego zadaniem jest także obniżanie poziomu kortyzolu (hormonu stresu) oraz kontrola produkcji hormonów tarczycy. Im natężenie tlenu jest niższe, tym mniej ciało produkuje leptyny. Jej mniejsza ilość w organizmie zaburza przemianę materii oraz normowanie apetytu. Ponadto wpływa na kondycję. Rzutuje również na przyswajanie białek oraz obniżenie sprawności układu trawienia. W efekcie przyczynia się bezpośrednio do zwiększania wagi.

Korzystaj z tlenoterapii w Elblągu i chudnij

Wizyta w komorze hiperbarycznej pobudza krążenie krwi, co znacząco poprawia m.in. przemianę materii. Z kolei zmieniony metabolizm przyspiesza spalanie kalorii, co jest równoznaczne z utratą masy ciała.

Jeśli zmagasz się z nadwagą, otyłością i chcesz zredukować swoją wagę koniecznie skorzystaj z możliwości leczenia tlenem w nowoczesnej komorze hiperbarycznej w Elblągu.

Gabinet Tlenoterapii Hiperbarycznej

Ul. Pomorska 45A w Elblągu

Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 18:00

Sobota: 9:00 – 14:00

tel. 500 041 936

gabinet@tlenoterapia-elblag.pl