Chcesz zatrzymać młodość i mieć świetną sylwetkę? Korzystaj z tlenoterapii w Elblągu

Sesje z tlenem w komorze hiperbarycznej doskonale wpływają na procesy wspomagające odchudzanie oraz znacznie hamują starzenie się naszej skóry i całego organizmu. Jeśli zależy Wam na nienagannej sylwetce oraz świeżym wyglądzie i zdrowiu, koniecznie skorzystajcie z zabiegów tlenoterapii w Elblągu, w gabinecie OXY Power.

Odpowiednia waga, świetny wygląd, dobre zdrowie – kto z nas o tym nie marzy, aby być pięknym i młodym? Pewnie każdy, jednak nie chodzi tu tylko i wyłącznie o sprawianie dobrego wrażenia wśród innych naszą kondycją i młodością. W dzisiejszych czasach, pełnych pośpiechu, nerwów, często siedzącego trybu życia – dbanie o zdrowie, odpowiednią wagę to już konieczność by uniknąć wielu chorób cywilizacyjnych, jak chociażby cukrzyca.

Tlenoterapia wspiera odchudzanie

Otyłość to już obecnie choroba cywilizacyjna, na którą cierpią nawet najmłodsze dzieci. Również dorośli, poprzez styl pracy, brak czasu na ruch i wysiłek fizyczny, zaczynają nabierać kilogramów. To zaś nieuchronnie wiąże się z wieloma dolegliwościami, jak chociażby choroby układu krwionośnego, kostnego, możliwość wystąpienia cukrzycy.

Oczywiście zmiana diety, ruch na świeżym powietrzu, wysiłek fizyczny – to podstawa walki z nadwagą i otyłością. Jednak warto też wiedzieć, że te wysiłki w walce ze zbędnymi kilogramami może wspomóc tlenoterapia. Możesz się o tym przekonać odwiedzając gabinet tlenoterapii OXY Power w Elblągu.

Jak tlenoterapia wspomaga odchudzanie?

Poziom tlenu w organizmie oddziałuje na pracę wszystkich tkanek i narządów. Badania naukowe potwierdzają, że wpływa również na produkcję hormonów, w tym leptyny. Ów hormon odgrywa istotną rolę w regulacji łaknienia, innymi słowy odpowiada za poczucie sytości.

Jego zadaniem jest także obniżanie poziomu kortyzolu (hormonu stresu) oraz kontrola produkcji hormonów tarczycy. Im natężenie tlenu jest niższe, tym mniej ciało produkuje leptyny. Jej mniejsza ilość w organizmie zaburza przemianę materii oraz normowanie apetytu. Ponadto wpływa na kondycję.

To nie wszystkie szkody, jakie wywołuje w organizmie obniżony poziom tlenu. Rzutuje również na przyswajanie białek oraz obniżenie sprawności układu trawienia. W efekcie przyczynia się bezpośrednio do zwiększania wagi.

Wizyta w komorze hiperbarycznej w Elblągu pobudza również krążenie krwi, co znacząco poprawia m.in. przemianę materii. Z kolei zmieniony metabolizm przyspiesza spalanie kalorii, co jest równoznaczne z utratą masy ciała.

Jak więc widać, korzystając z zabiegów tlenoterapii w gabinecie Oxy Power w Elblągu, można znacznie przyspieszyć walkę ze zbędnymi kilogramami na drodze do zdrowia i wspaniałej figury.

Tlenoterapia hamuje procesy starzenia organizmu

Z niepokojem obserwujesz pojawiające się na Twojej twarzy i szyi zmarszczki? A może jeszcze ich nie masz, ale nie chcesz, aby się zbyt szybko pojawiły? Dbasz o swoją cerę i skórę – chcesz aby jak najdłużej była jędrna i gładka? Tu również pomogą zabiegi w komorze hiperbarycznej.

Trzeba bowiem wiedzieć, że po dostarczeniu organizmowi tlenu pod wysokim ciśnieniem, możemy zaobserwować ujędrnienie ciała i wygładzenie zmarszczek – to za sprawą syntezy elastyny i kolagenu.

Zwiększone ciśnienie ma również wpływ na gromadzenie się tlenu w organizmie. Szybciej przenika do płynów i pozostaje tam w zwiększonym stężeniu. Ma to miejsce m.in. w czerwonych krwinkach, osoczu, układzie limfatycznym i płynie mózgowo-rdzeniowym. To wszystko wpływa na lepsze krążenie krwi, a to z kolei znacznie opóźnia procesy starzenia się organizmu.

Zabiegi w komorze hiperbarycznej w Elblągu są również świetnym sposobem na pozbycie się różnych toksyn i wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie się organizmu. Za sprawą odpowiedniego dotlenienia organów, które odpowiadają za procesy metaboliczne (wątroba, tarczyca, trzustka) , tlenoterapię można uznać za doskonały sposób na przyspieszenie procesu przemiany materii oraz spalania tkanki tłuszczowej.

Jeśli więc dbasz o swoje zdrowie, urodę, świetną sylwetkę i chcesz ten stan swojego organizmu utrzymać na jak najlepszym poziomie, koniecznie skorzystaj z zabiegów tlenoterapii w gabinecie Oxy Power w Elblągu. Czy mamy bowiem coś bardziej cennego niż nasze zdrowie?

Gabinet Tlenoterapii Hiperbarycznej

Ul. Pomorska 45A w Elblągu

Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 18:00

Sobota: 9:00 – 14:00

tel. 500 041 936

gabinet@tlenoterapia-elblag.pl