Jak przygotować się do zabiegu w komorze hiperbarycznej w Elblągu?

Tlenoterapia to zabiegi medyczne coraz bardziej popularne w naszym kraju i w Elblągu – zwłaszcza teraz, kiedy staramy się dbać o odpowiednie natlenienie naszego organizmu do dobie pandemii koronawirusa. Z komory hiperbarycznej w Elblągu korzystają również te osoby, którym zależy na dobrej kondycji organizmu, poprawy zdrowia czy dbałości o cerę i zahamowanie procesów starzenia skóry. Jak więc wygląda taki zabieg tlenoterapii i jak się do niego przygotować?

Przede wszystkim warto podkreślić, że zabieg w komorze hiperbarycznej nie jest zabiegiem nieprzyjemnym czy uciążliwym. To raczej czas spędzony na odpoczynku i odprężeniu. Nie odczuwamy w tym czasie żadnych negatywnych skutków stosowania tlenoterapii.

Nasza komora hiperbaryczna w Elblągu, w gabinecie tlenoterapii OXY Power, jest na tyle pojemna, że spokojnie zmieszczą się w niej dwie osoby. Można więc umówić się na zabieg z ukochaną osobą czy dzieckiem.

Musimy jednak pamiętać, że do zabiegu w komorze hiperbarycznej w Elblągu, jak do każdej procedury medycznej, musimy się odpowiednio przygotować.

Jak przygotować się do zabiegu w komorze hiperbarycznej?

Przed zabiegiem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu do 12 godzin, palenia papierosów do 2 godzin przed wejściem do komory hiperbarycznej. Specjaliści wręcz doradzają, aby odstawić palenie papierosów podczas całego okresu leczenia tlenoterapią.

Jeżeli chorujemy na cukrzycę, przed zabiegiem należy zjeść posiłek i przyjąć leki przeciwcukrzycowe według wskazań lekarza. Chorzy przyjmujący leki nie powinni ich odstawiać w czasie trwania terapii w komorze hiperbarycznej w Elblągu.

Przed zabiegiem tlenoterapii nie należy także stosować kosmetyków, perfum, lakieru do włosów, kremów lub wazeliny. Opatrunki zakładane w dniu zabiegu nie powinny zawierać w składzie preparatów na bazie tłuszczów (kremów, maści, itp.).

Przed wejściem do komory hiperbarycznej nie należy spożywać napojów gazowanych oraz koniecznie skorzystać z toalety. Tlenoterapia może pobudzić wydalanie moczu z organizmu.

Przed wejściem do komory hiperbarycznej

Pacjent korzystający z tlenoterapii w komorze hiperbarycznej Oxy Power w Elblągu powinien mieć na sobie odzież, w tym bieliznę, wykonaną ze 100% bawełny lub innych tkanin naturalnych (bawełniany T-shirt, dres).

Koniecznie należy zdjąć biżuterię oraz wszystkie metalowe ozdoby i przedmioty, także protezy uzębienia. Implanty stałe w jamie ustnej są przeciwwskazaniem do stosowania tlenoterapii w komorze hiperbarycznej.

Bezwzględnie nie należy do komory hiperbarycznej wnosić ze sobą substancji łatwopalnych: zapalniczek, zapałek, papierosów, urządzeń zasilanych bateriami np.: telefonów komórkowych, tabletów.

Jeżeli zmagamy się z rozmaitymi infekcjami, należy o tym powiadomić obsługę gabinetu tlenoterapii.

Jeśli więc dbasz o swoje zdrowie, urodę, świetną sylwetkę i chcesz ten stan swojego organizmu utrzymać na jak najlepszym poziomie, koniecznie skorzystaj z zabiegów tlenoterapii w gabinecie Oxy Power w Elblągu. Czy mamy bowiem coś bardziej cennego niż nasze zdrowie?

Gabinet Tlenoterapii Hiperbarycznej Oxy Power w Elblągu

ul. Pomorska 45A w Elblągu
Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 18:00
Sobota: 9:00 – 14:00
tel. 500 041 936
gabinet@tlenoterapia-elblag.pl