Jak wygląda zabieg w komorze hiperbarycznej w Elblągu?

Zabiegi tlenoterapii w komorze hiperbarycznej w Elblągu oferują wiele wspaniałych korzyści dla naszego zdrowia, kondycji organizmu, zwalczania rozmaitych chorób, dbania o urodę i młodość skóry. Być może zastanawiacie się, jak wyglądają zabiegi w komorze hiperbarycznej oraz ile ich należy zastosować, aby odczuć pozytywne skutki? Postaramy się na to odpowiedzieć.

Tlenoterapia oferuje wiele zbawiennych wręcz skutków dla naszego organizmu, a regularne stosowanie zabiegów w komorze hiperbarycznej w Elblągu, w gabinecie Oxy Power, nie tylko pomoże zwalczyć rozmaite choroby, ale także gwarantuje dobrą kondycję organizmu oraz opóźni znacząco proces starzenia się komórek.

O pozytywnym wpływie tlenoterapii na nasz organizmu przeczytacie tu:
https://tlenoterapia-elblag.pl/choroby-a-tlenoterapia/

Teraz postaramy się Wam przybliżyć, jak wygląda sam zabieg w komorze hiperbarycznej w gabinecie Oxy Power w Elblągu.

W komorze hiperbarycznej zakładamy specjalną maskę lub „wąsy” do nosa, przez które dostarczany jest tlen do organizmu. Postarajmy się zająć jak najbardziej wygodną pozycję (siedzącą lub półleżącą) i się zrelaksować. Z pewnością nie odczujemy żadnych negatywnych skutków tego zabiegu.

Zabieg w komorze hiperbarycznej polega na stopniowym zwiększaniu ciśnienia w komorze hiperbarycznej (kompresja). Odbywa się to bardzo powoli , by zminimalizować nieprzyjemne odczucia w uszach pacjenta. Jednakże należy być przygotowanym na to, że możemy odczuwać lekkie zatykanie w uszach – to normalny objaw i nie powinno nas to niepokoić. Należy wtedy przełykać częściej ślinę, bądź też zacisnąć palcami nos i dmuchać silnie powietrze, nie otwierając jednocześnie ust. Inną metodą jest częste ziewanie.

Ciśnienie jest podtrzymywane na poziomie docelowej wartości.

Podczas zabiegu w komorze hiperbarycznej w salonie Oxy Power w Elblągu pacjent jest w ciągłym kontakcie z obsługą.

Gdy zabieg zbliża się do końca, ciśnienie w komorze hiperbarycznej jest stopniowo obniżane do wartości ciśnienia atmosferycznego – odczucie może być podobne do kompresji, można też odczuwać lekki spadek temperatury w komorze.

Dopiero po wyrównaniu ciśnienia można opuścić komorę hiperbaryczną.

Jak się przygotować do zabiegu w komorze hiperbarycznej w Elblągu?

O tym przeczytasz tu:

Po zabiegu w komorze hiperbarycznej.

Po wykonaniu zabiegu tlenoterapii większość pacjentów odczuwa odprężenie i świeży dopływ energii. Warto wiedzieć, że wiele pozytywnych procesów przebiega wewnątrz naszego organizmu. Dostarczony pacjentowi w komorze hiperbarycznej tlen wraz ze zwiększonym ciśnieniem, z łatwością przedostaje się do płynów ustrojowych: krwi, limfy i płynu mózgowo-rdzeniowego. Umożliwia to regenerację komórek naszego organizmu i wspiera procesy lecznicze oraz regeneracyjne.

Może się również zdarzyć, że po zabiegu w komorze hiperbarycznej możemy odczuwać zmęczenie oraz senność.

Ile zabiegów tlenoterapii stosować?

U każdego pojawia się zapewne pytanie – ile należy zastosować zabiegów w komorze hiperbarycznej, aby odczuć w naszym organizmie pozytywne skutki tlenoterapii?

Prowadzone badania nad skutecznością tlenoterapii wskazują, że najwięcej korzyści dla naszego organizmu przynosi przynajmniej 10 zabiegów w komorze hiperbarycznej (każdy zabieg trwa godzinę). Najkorzystniej jest codziennie odbyć jeden zabieg w serii liczącej co najmniej 10 zabiegów.

Serie mogą liczyć maksymalnie do 60 zabiegów, po której sugeruje się 3-miesięczną przerwę, a następnie można powrócić do korzystania z tlenoterapii.

Gabinet Tlenoterapii Hiperbarycznej Oxy Power w Elblągu
ul. Pomorska 45A w Elblągu
Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 18:00
Sobota: 9:00 – 14:00
tel. 500 041 936
gabinet@tlenoterapia-elblag.pl