Trenujesz intensywnie? Skorzystaj z zabiegów tlenoterapii w Elblągu

Jeżeli jesteś sportowcem przygotowującym się do ważnych zawodów sportowych lub ćwiczysz dla siebie, dla swojej kondycji – zobacz, ile Twojemu organizmowi może dać tlenoterapia. Dlaczego zawodowi sportowcy korzystają z tej niesamowitej możliwości, jaką dają zabiegi w komorze hiperbarycznej?

Odpowiedź brzmi rewelacyjnie – tlenoterapia to nic innego jak całkowicie legalny „doping” dla naszego organizmu. Jak to możliwe?

Zaraz o tym się dowiecie. Najpierw jednak uświadomcie sobie, że z zabiegów w komorze hiperbarycznej korzystają takie tuzy światowego sportu, jak: Cristiano Ronaldo, Michael Phelps, Novak Djokovic, Tiger Woods, David Beckham, Agnieszka Radwańska, Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak, LeBron Jamesi, Daniel Cormier.

Jeśli ta metoda „pobudzania organizmu” nie przynosiłaby efektów, to czy najwięksi sportowego świata wykorzystywaliby zabiegi tlenoterapii do podniesienia sprawności swojego organizmu?

Jak to więc możliwe, że zabiegi tlenoterapii w komorze hiperbarycznej przynoszą takie fantastyczne efekty sportowcom?

Otóż w badaniach naukowych udowodniono, że tlenoterapia w znacznym stopniu poprawia wydolność sportowca, a tym samym pozwala mu na osiągnięcie lepszych wyników. Warto jednak wiedzieć, że Światowa Agencja Antydopingowa nie podjęła decyzji o wpisaniu jej na listę metod i substancji zakazanych.

Jak działa tlenoterapia na organizm?

Zwiększona ilość tlenu dostarczona do organizmu pod ciśnieniem sprawia, że wysyca się nie tylko krew, ale także osocze, dzięki czemu dociera on do wszystkich komórek, tkanek i narządów. Regularne stosowanie zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej pozwala więc na przyspieszenie regeneracji po ciężkim treningu, zmniejsza deficyt tlenowy, eliminuje problem zakwaszenia mięśni i powstawania tzw. „zakwasów”.

Znacznemu zwiększeniu ulega też ATP (adenozynotrifosforan) – związek chemiczny stanowiący główne źródło energii dla mięśni. To sprawia, że zawodnik jest zdolny do większego i intensywniejszego wysiłku, ponieważ podnosi się wydolność jego organizmu. Ostrożne szacunki wskazują, że może ulec zwiększeniu nawet o 10%. Zmniejsza się natomiast zmęczenie i nadmierne napięcie mięśni oraz poziom odwodnienia ustroju. Dzięki temu sportowiec jest w stanie trenować dłużej i ciężej, a tym samym osiągać znacznie lepsze wyniki na zawodach.

Warto też wiedzieć, że tlenoterapię w komorze hiperbarycznej często stosuje się jako alternatywę treningu wysokościowego.

Jak zabiegi w komorze hiperbarycznej pomagają w leczeniu kontuzji?

Pod wpływem zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej znacząco poprawia się wytrzymałość organizmu i jego odporność na urazy. Tlenoterapia pozytywnie wpływa także na procesy metaboliczne zachodzące w tkankach, jak również sprzyja lepszej regeneracji mięśni, więzadeł, ścięgien i tkanki kostnej. Dodatkowo powoduje aż ośmiokrotny wzrost komórek macierzystych w ustroju, które mają nieocenioną rolę w gojeniu, odbudowie i regeneracji. Dzięki temu tlenoterapia jest powszechnie stosowana jako uzupełnienie leczenia wszelkich kontuzji, które są nieodłącznym elementem zawodu sportowca. To pozwala na przyspieszenie powrotu do pełnej sprawności oraz obniża koszty standardowego leczenia.

Tlenoterapia wykazuje również pozytywne działanie na układ nerwowy, dlatego może być stosowana w przypadku wstrząśnienia mózgu czy urazowego uszkodzenia mózgu, które często występują w niektórych dyscyplinach sportów walki. Zwiększona ilość tlenu wraz z krwią przenika barierę krew-mózg i dociera do komórek nerwowych, przyspieszając procesy gojenia. Ponadto dochodzi do redukcji obrzęku, stanu zapalnego oraz obniżenia zbyt wysokiego ciśnienia śródczaszkowego. Stosowana profilaktycznie pomaga poprawić koncentrację, pamięć i uważność, które również są niezbędne do osiągania zamierzonych wyników sportowych.

Uprawiasz sport? Korzystaj z zabiegów tlenoterapii w gabinecie Oxy Power w Elblągu.

Obecnie w gabinecie tlenoterapii Oxy Power w Elblągu, w komorze hiperbarycznej OXY-POWER do zawodów przygotowuje się Marcin „Turbojoker” Jarmuszewski – 34-letni zawodnik z Elbląga, który 22 maja br. wystartuje w turnieju PunchDown 4 – pierwszego w Polsce turnieju w slapfightingu.

Jeśli również Ty zawodowo uprawiasz sport lub po prostu ćwiczysz intensywnie dla samego siebie, dla dobra swojego organizmu – korzystaj jak najczęściej z zabiegów tlenoterapii w komorze hiperbarycznej OXY Power w Elblągu. Zwłaszcza, że obecnie nasz gabinet tlenoterapii ma atrakcyjne pakiety cenowe.