Zabiegi tlenoterapii w Elblągu w chorobach ortopedycznych

Czy zabiegi tlenoterapii w komorze hiperbarycznej w gabinecie Oxy Power w Elblągu mogą być pomocne w schorzeniach ortopedycznych? W problemach z kończynami – nogami i rękoma? Oczywiście, że tak – zwłaszcza, że tlenoterapia bazuje na zbawiennym natlenieniu dotkniętych zmianami chorobowymi tkanek, kości i narządów.

Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej w Elblągu dotlenia cały organizm

Zabiegi w komorze hiperbarycznej w Elblągu dostarczają organizmowi zwiększoną dawkę tlenu, który stymuluje komórki do wzmożonej pracy. Odżywia i regeneruje wszystkie tkanki i narządy, w tym obszary uszkodzone.

Zabiegi w komorze hiperbarycznej w Elblągu pozytywnie działają na urazy, zwichnięcia i złamania

Tlenoterapia będzie więc skuteczna przy wszelkiego rodzaju lekkich urazach, zwichnięciach lub złamaniach czy poważnych schorzeniach wymagających rehabilitacji – wszędzie, gdzie dociera tlen i dochodzi do stymulacji procesów odbudowy.

Pewne jest, że tlenoterapia pozytywnie wpływa na metabolizm i procesy regeneracyjne w tkance kostnej, stawach, chrząstce oraz mięśniach szkieletowych. Sprawdza się jako skuteczne narzędzie w leczeniu zapaleń kości – również przewlekłych.

Tlenoterapia tworzy nowe komórki macierzyste i działa bakteriobójczo

Dotleniając zmieniony chorobowo obszar ciała, doprowadzamy do tworzenia się nowych komórek macierzystych. Te z kolei różnicują się w komórki, które zastępują uszkodzone, odbudowując tym sposobem ubytki w tkankach.

Odpowiedzialnym za skuteczność tlenoterapii w redukcji zapaleń jest jej bakteriobójcze działanie. Jak wiadomo, do pourazowych zakażeń kości dochodzi z powodu aktywności bakterii beztlenowych. Gdy rozwija się stan zapalny, występuje tzw. hipoksja tkanek (niedotlenienie).

Zabiegi w komorze hiperbarycznej w gabinecie tlenoterapii Oxy Power w Elblągu intensywnie dotleniają organizm, co zwiększa wydolność komórek żernych. Rozpoczynają eliminację bakterii, hamując rozwój stanu zapalnego.

Tlen podawany w zwiększonych dawkach pobudza do pracy fibroplasty i osteoklasty. W wyniku stymulacji wzrost i odbudowa kości ulegają przyspieszeniu. Ponadto rany goją się szybciej, co skraca czas rekonwalescencji po operacjach ortopedycznych (np. artroskopiach, rekonstrukcjach więzadeł czy endoprotezoplastyce stawów).

Z tego powodu tlenoterapia w komorze hiperbarycznej cieszy się coraz większym zainteresowaniem sportowców zawodowych. Dla osób trenujących zawodowo liczy się jak najszybszy powrót do ćwiczeń. Cykl sesji w komorze pozwala im na skrócenie leczenia, a także coraz częściej na uzyskanie lepszych efektów terapii.

Zobacz dlaczego zawodowi sportowcy doceniają zalety tlenoterapii

Prozdrowotne właściwości tlenoterapii wykorzystuje się również w leczeniu zaawansowanych zmian, włącznie z martwicą kości. W tym przypadku czas ma niebagatelne znaczenie. Im szybciej chory zacznie odwiedzać komorę, tym mniejsze będą uszkodzenia. Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej stosowana jako wsparcie konwencjonalnego leczenia zmniejsza ból, zwłaszcza na wczesnym etapie choroby.

U ludzi ze zwyrodnieniami i reumatoidalnymi schorzeniami zabiegi w komorze hiperbarycznej zmniejszają obrzęki stawów kolanowych oraz stawów dłoni. Minimalizuje też ból, zwiększając zakres ruchów pacjentów. Przyspiesza powrót do zdrowia po zabiegach chirurgicznych. W ciężkich stanach, takich jak złożone urazy kości i tkanek miękkich, pozwala uniknąć amputacji lub zmniejszyć jej poziom. Pomaga też osobom z dolegliwościami neurologicznymi spowodowanymi martwicą chrzęstno-kostną (osteochondrozą).

Potencjał tlenoterapii w komorze hiperbarycznej dostrzegają także lekarze, którzy coraz chętniej wdrażają ją do klasycznej terapii. Łączą metodę z antybiotykoterapią i leczeniem chirurgicznym, uzyskując satysfakcjonujące rezultaty.

Zapewne w niedalekiej przyszłości tlenoterapia w komorze hiperbarycznej stanie się standardowym elementem terapii szeregu schorzeń ortopedycznych.

Skorzystaj z zabiegów tlenoterapii w komorze hiperbarycznej w Elblągu

Jeśli więc dbasz o swoje zdrowie, urodę, świetną sylwetkę i chcesz ten stan swojego organizmu utrzymać na jak najlepszym poziomie, koniecznie skorzystaj z zabiegów tlenoterapii w gabinecie Oxy Power w Elblągu. Czy mamy bowiem coś bardziej cennego niż nasze zdrowie?

Gabinet Tlenoterapii Hiperbarycznej
Ul. Pomorska 45A w Elblągu
Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 18:00
Sobota: 9:00 – 14:00
tel. 500 041 936

gabinet@tlenoterapia-elblag.pl