Problemy skórne? Nie musisz cierpieć – skorzystaj z komory hiperbarycznej w Elblągu

Dla większości osób choroby skóry wydają się mało groźne dla zdrowia. Jednak jak się okazuje, mogą skutecznie uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie. Nawet najpopularniejsze schorzenia jak wysypka czy łuszczyca bywają bardzo męczące. Najczęściej wybieramy się do dermatologa i zaczynamy stosować specjalistyczne leki. Tymczasem w leczeniu takich przypadłości może nam pomóc zabieg w komorze hiperbarycznej.

Początkowo faza choroby skóry nie stanowi większego problemu, ale już przy wystąpieniu pierwszych objawów, powinniśmy jak najszybciej zacząć działać. Szybka diagnoza problemu i zastosowanie odpowiednich leków może okazać się skuteczne. Czasami jednak jedynym rozwiązaniem przy chorobach skóry okazuje się tlenoterapia hiperbaryczna.

Choroby skóry, które można wyleczyć w komorze hiperbarycznej w Elblągu to:

  • atopowe zapalenie skóry,
  • łuszczyca,
  • trądzik różowaty,
  • rumień,
  • egzema,
  • pokrzywka,
  • różne wysypki.

Tlenoterapia hiperbaryczna nie tylko pomoże szybko pozbyć się występujących problemów skórnych, ale również: zmniejszy stan zapalny, przyspieszy gojenie się ran skórnych, wzmocni układ odpornościowy, oczyści organizm, wydali zalegające toksyny.

Tlenoterapia w Elblągu a leczenie choroby skóry

Metoda znalazła swoje zastosowanie w łagodzeniu i leczeniu chorób skóry, których wcześniej w ogóle nie brano pod uwagę. Ta prosta i bezpieczna kuracja opiera się na wykorzystaniu tlenu w stężeniu 100%, który przenika przez wszystkie tkanki organizmu.

Tlen podawany jest warunkach podwyższonego ciśnienia, dzięki czemu dociera do krwi, osoczy, płynu mózgowo-rdzeniowego, oczyszcza zainfekowane organy, odżywia tkanki, narządy i skórę. Lepsze dotlenienie komórek poprawia ich funkcjonowanie, aby odporne były na różnego rodzaju wirusy i bakterie.

Skóra, która jest znacznie lepiej zaopatrzona w tlen, szybciej się goi, ponieważ tkanki stymulowane są do regeneracji. Usprawnione mikrokrążenie oddziałuje korzystnie na skórę osób cierpiących na trądzik, łupież czy zakażenia grzybicze.

Jak więc widać tlenoterapia hiperbaryczna ma działanie przeciwbakteryjne i zwalcza szkodliwe mikroorganizmy. Wykazuje bardzo dużą skuteczność w eliminowaniu problemów skórnych. Regularne sesje w komorze spowalniają procesy starzenia oraz przywracają skórze gładkość i elastyczność.

Korzystaj z zabiegów tlenoterapii w komorze hiperbarycznej w Elblągu

Jeśli więc dbasz o swoje zdrowie, urodę, świetną sylwetkę i chcesz ten stan swojego organizmu utrzymać na jak najlepszym poziomie, koniecznie skorzystaj z zabiegów tlenoterapii w gabinecie Oxy Power w Elblągu. Czy mamy bowiem coś bardziej cennego niż nasze zdrowie?

Gabinet Tlenoterapii Hiperbarycznej w Elblągu

Ul. Pomorska 45A w Elblągu
Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 18:00
Sobota: 9:00 – 14:00
tel. 500 041 936