Sesje w komorze hiperbarycznej w Elblągu pomagają w leczeniu Zespołu Aspergera

Jeżeli Ty, ktoś z Twojej rodziny, Twoje dziecko zmaga się z zespołem Aspergera, ADHD, Autyzmem pomocna w leczeniu objawów będzie tlenoterapia w komorze hiperbarycznej w Elblągu. Koniecznie zapoznaj się z tymi informacjami i skorzystaj z zabiegów w Gabinecie Tlenoterapii Oxy Power w Elblągu.

Dlaczego tlenoterapia w komorze hiperbarycznej wspomaga leczenie zespołu Aspergera?

Doskonałą metodą wspomagającą terapię w zespole Aspergera jest tlenoterapia hiperbaryczna (HBOT). Powoduje ona nasilenie procesów angiogenezy, a tym samym poprawia ukrwienie i dotlenienie wszystkich tkanek w organizmie, w tym także komórek nerwowych.

Ożywiają się komórki niedotlenione, co pobudza je do pracy i przyczynia się do sprawniejszego funkcjonowania mózgu. Ponadto tworzą się nowe neurony, a uszkodzone szybciej się odbudowują, co jest niezmiernie istotne dla poprawy funkcjonowania osób z zespołem Aspergera i łagodzeniu jego objawów.

Pod wpływem zwiększonego ciśnienia panującego w komorze hiperbarycznej tlenem wysyca się nie tylko krew , ale także osocze, limfa i płyn mózgowo-rdzeniowy, co pozwala na przyspieszenie procesów regeneracyjnych i detoksykacyjnych. Organizm oczyszcza się z toksyn i metali ciężkich, które obciążają kształtujący się układ nerwowy dziecka i mogą skutkować zaburzeniem jego prawidłowego rozwoju.

Autyzm, ADHD, zespół Aspergera? Pomoże tlenoterapia

Zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej powodują aż ośmiokrotne zwiększenie ilości komórek macierzystych w ustroju, co dodatkowo przyspiesza procesy regeneracyjne i naprawcze w organizmie. Zmniejszają się także stany zapalne, które często towarzyszom dzieciom z zespołem Aspergera, autyzmem czy ADHD. Dotyczą one najczęściej nabłonka jelit oraz ośrodkowego układu nerwowego, co przyczynia się do nasilenia objawów chorobowych.

Komora hiperbaryczna redukuje zapalenia, a także zmniejsza poziom stresu oksydacyjnego, dzięki czemu chroni komórki przed ich przedwczesną degradacją. Tlenoterapia hiperbaryczna podnosi sprawność układu immunologicznego, przeciwdziałając zakażeniom bakteryjnym, wirusowym i grzybiczym, co dodatkowo pomaga zmniejszyć nasilenie objawów chorobowych występujących w przebiegu całościowych zaburzeń rozwoju.

W trosce o swoje dziecko – zapewnij mu sesje w komorze hiperbarycznej w Elblągu

Pod wpływem tlenoterapii hiperbarycznej poprawie ulegają funkcje poznawcze i językowe, wzrasta zdolność komunikacji i polepsza się funkcjonowanie społeczne osób z zespołem Aspergera. Ponadto ograniczona zostaje nadpobudliwość psychoruchowa i drażliwość, poprawia się uważność i koncentracja, a także wzrasta poziom samokontroli. Polepsza się także apetyt oraz jakość snu. Zmniejszeniu ulegają stany zapalne w organizmie, co pozwala na ograniczenie dolegliwości somatycznych i tym samym poprawę samopoczucia pacjentów z zespołem Aspergera, co z kolei bezpośrednio przyczynia się do podniesienia ich jakości życia i ogólnego dobrostanu.

Przeczytaj o tym jak skuteczna okazała się tlenoterapia w leczeniu autystycznego chłopca

Gabinet Tlenoterapii Hiperbarycznej Oxy Power
Ul. Pomorska 45A w Elblągu
Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 18:00
Sobota: 9:00 – 14:00
tel. 500 041 936