Chorujesz na cukrzycę? Koniecznie skorzystaj z zabiegów tlenoterapii w Elblągu

Cukrzyca to niezwykle podstępna choroba. Szacuje się, że choruje na nią około 2 miliony Polaków, lecz chorych może być nawet dwa razy więcej. Wielu z nas prawdopodobnie jeszcze nawet nie wie o swojej chorobie. Jeśli zmagasz się z cukrzycą i szukasz sposobu, by wspomóc jej leczenie, zadbaj przede wszystkim o lepsze dotlenienie. To zapewnią Tobie sesje tlenoterapii w komorze hiperbarycznej w gabinecie tlenoterapii Oxy Power w Elblągu.

Regularne wizyty w komorze hiperbarycznej w Elblągu mogą pomagać na nadciśnienie, owrzodzenia cukrzycowe, stany zapalne i zmiany miażdżycowe. Wielu cukrzyków poleca i bardzo sobie chwali korzystanie z zabiegów tlenoterapii. Tlenoterapia to najlepsze rozwiązanie, by złagodzić przykre objawy i ograniczyć destrukcyjny wpływ cukrzycy na organizm.

Jakie są objawy cukrzycy?

Rozpoznanie cukrzycy nie jest niestety łatwe, ale za to niezwykle istotne! Wczesna diagnostyka jest bardzo ważna, pozwala bowiem na podjęcie natychmiastowego leczenia. Niekontrolowana i nieleczona cukrzyca może prowadzić do wielu poważnych powikłań, które stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia chorego. Do najczęstszych objawów cukrzycy zaliczamy:

duże pragnienie,

częste oddawanie moczu,

wzmożony apetyt,

utratę masy ciała,

apatię i zmęczenie,

senność i ogólne osłabienie.

Objawy cukrzycy nie są jednoznaczne, więc rozpoznanie jej staje się trudne i dość skomplikowane. Jeśli jednak dostrzeżemy u siebie kilka z powyższych objawów, które towarzyszą nam już jakiś czas, to najwyższa pora udać się do lekarza i niezwłocznie podjąć działania.

Zastosowanie tlenoterapii w leczeniu cukrzycy

Choć cukrzycy nie da się całkowicie wyleczyć, to można zminimalizować destrukcyjny wpływ choroby na organizm. Jeśli szukasz sposobu na to, aby wspomóc leczenie, w pierwszej kolejności zadbaj o lepsze dotlenienie. Zbawienne właściwości tlenu są nam doskonale znane, więc tym bardziej warto sięgnąć po takie rozwiązanie. Co możemy zatem zrobić, aby lepiej dotlenić organizm?

Koniecznie skorzystaj z zabiegów w komorze hiperbarycznej w gabinecie tlenoterapii Oxy Power w Elblągu. Zwłaszcza , że teraz jeden zabieg kosztuje tylko 50 zł.

Jak skorzystać z takiej promocji na zabiegi tlenoterapii w komorze hiperbarycznej?

Przeczytasz tu: https://tlenoterapia-elblag.pl/2021/10/07/odetchnij-tej-jesieni-czystym-tlenem-teraz-mega-promocja-na-sesje-tlenoterapii-w-elblagu/

Tlenoterapia skupia się głównie na dostarczaniu tlenu, wodoru i dwutlenku węgla do organizmu chorego. Tajemnicą niebywałej skuteczności jest znacząca poprawa wchłaniania przez nas tlenu, a lepsze dotlenienie wspomaga leczenie i pozwala łagodzić wiele dolegliwości. Dlatego też coraz częściej włącza się tlenoterapię do działań związanych z rehabilitacją i rekonwalescencją w przypadku wielu różnych chorób.

Przebywanie w komorze hiperbarycznej w Elblągu pozytywnie wpływa na dotlenienie wszystkich komórek naszego ciała. Stymuluje do pracy komórki skóry i ogranicza występowanie stanów zapalnych. Pozytywnie wpływa na jakość snu, wspomaga pracę jelit, eliminuje bóle głowy i migreny. W warunkach wysokiego ciśnienia poprawia się również krążenie, co skutkuje lepszym dotlenieniem wszystkich narządów i tkanek.

Tlenoterapia zapewnia znakomite efekty w przypadku trudno gojących się ran, owrzodzeń i pęknięć skóry, sprawdza się zatem przy leczeniu powikłań cukrzycowych. To sprawia, że tlenoterapia jest dla cukrzyków doskonałym rozwiązaniem.

Wspomaganie leczenia cukrzycy za pomocą tlenoterapii w Elblągu

Liczne badania dowiodły, że tlenoterapia hiperbaryczna przyczynia się do obniżenia poziomu cukru we krwi i pomaga zapanować nad procesami rozwoju miażdżycy. To pierwszy, a jednocześnie niezwykle ważny czynnik, który przemawia za pozytywnym działaniem tlenoterapii podczas leczenia cukrzycy. Po zabiegach w komorze hiperbarycznej wzrasta również insulinowrażliwość, tworzą się nowe naczynia krwionośne oraz nowe połączenia nerwowe, co pozytywnie wpływa na poprawę metabolizmu komórkowego i prowadzi do zmniejszenia apoptozy. Brak dopływu krwi i tlenu zmniejsza zdolność tkanek do angiogenezy czy syntezowania kolagenu, dlatego warto też wspomnieć o wzmocnieniu procesów namnażania włókien kolagenowych i zwiększeniu neurogenezy komórek macierzystych w szpiku kostnym i układzie nerwowym.

Wielu diabetyków chwali też sobie tlenoterapię ze względu na jej grzybobójcze i bakteriobójcze działanie. Wielu chorych dostrzega u siebie znaczną poprawę funkcjonowania układu odpornościowego, zmniejszenie stanów zapalnych i zwiększenie wrażliwości na leczenie oraz na przyjmowane lekarstwa.

Tlenoterapia pomocna w leczeniu „stopy cukrzycowej”

Wielu cukrzyków boryka się również z zespołem stopy cukrzycowej. Kiedy odkryto, że tlenoterapia pomaga w gojeniu się ran, uznano, że może pomóc i przynieść ulgę dla cukrzyków. Choć rozwój zespołu stopy cukrzycowej zależy od wielu czynników, jednym z podstawowych jest ograniczony dopływ krwi, powstawanie zakrzepów i zmian miażdżycowych. Tlenoterapia może powstrzymać proces tworzenia się zmian, zgorzeli i stanów zapalnych kości.

Tlenoterapia hiperbaryczna pozwala dostarczać komórkom większej ilości tlenu. W ten sposób znacznie przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, eliminuje bakterie beztlenowe i redukuje ryzyko infekcji. Pozwala na znaczną poprawę, a nawet całkowite wyeliminowanie zgorzeli!

Według naukowców z Dallas i z Bostonu regularne korzystanie z tlenoterapii przez pacjentów z cukrzycą, zmniejsza ryzyko amputacji stopy nawet o 33%!

Zapisy na zabiegi przyjmujemy pod numerem tel. 500 041 936 lub osobiście w Gabinecie Tlenoterapii Oxy Power w Elblągu.

Więcej o rewelacyjnych efektach, jakie niesie tlenoterapia można przeczytać tu:
https://tlenoterapia-elblag.pl/o-tlenoterapii/