Tlenoterapia w Elblągu pomaga osobom po leczeniu nowotworowym

Jest już naukowo udowodnione, że regularne stosowanie sesji tlenoterapii w komorze hiperbarycznej w Elblągu pomaga w zapobieganiu powstawania chorób nowotworowych. Czysty tlen podany w takiej komorze ma również dobroczynny wpływ na chorych, którzy przebyli tego typu choroby.

Tlenoterapia to cudowna metoda, dzięki której cały organizm zostaje wręcz idealnie natleniony. To pomaga nie tylko zwalczyć wiele chorób, ale również im zapobiegać – pod warunkiem regularnego stosowania sesji w komorze hiperbarycznej w Elblągu.

Właśnie teraz obowiązuje promocja, dzięki której w gabinecie tlenoterapii „Oxy Power” w Elblągu jedna taka sesja kosztuje TYLKO 50 zł!

Więcej: https://tlenoterapia-elblag.pl/2021/10/07/odetchnij-tej-jesieni-czystym-tlenem-teraz-mega-promocja-na-sesje-tlenoterapii-w-elblagu/

Terapia w komorze hiperbarycznej wspomaga regenerację tkanek zniszczonych w wyniku radioterapii czy chemioterapii i działa na naczynia włosowate, które odpowiadają za odżywienie kości, błon śluzowych i skóry. Tlen pod zwiększonym ciśnieniem stymuluje odnowę naczyń włosowatych, ich rozgałęzienie i sprzyja tworzeniu się nowych tkanek.

W profilaktyce antynowotworowej dzięki dotlenieniu tkanek i dostarczeniu wszystkich składników odżywczych do komórek sprzyja ich odnowie i zapobiega wystąpieniu uszkodzeń inicjujących powstanie nowotworu, obniża poziom białka C-reaktywnego (tzw. białko ostrej fazy stanu zapalnego), czynnika martwicy nowotworów (TNF – alfa jest to jedno z najważniejszych białek zapalnych w organizmie) i innych markerów stanu zapalnego w organizmie.

Niebywała skuteczność tlenoterapii w okresie rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych w zakresie medycyny estetycznej sprawia, że regeneracja organizmu przebiega jeszcze szybciej, co tym samym zmniejsza ryzyko zabiegu i nie dochodzi do powikłań infekcyjnych.

Komora hiperbaryczna (tlenoterapia) wykorzystuje naturalny wpływ tlenu na organizm. Podanie tego pierwiastka pod ciśnieniem sprawia, że do krwi trafiają jego większe ilości. Dzięki temu narządy wewnętrzne stają się lepiej ukrwione, a korzystne właściwości tlenu ulegają zwielokrotnieniu.

Za sprawą zwiększonego ciśnienia tlen ma szansę wniknąć nie tylko przez płuca do krwi , ale też do płynu mózgowo-rdzeniowego czy układu limfatycznego. Niedotlenione do tej pory narządy otrzymują odpowiednią porcję tlenu, co zapoczątkowuje proces uzdrawiania tkanek. Zwiększa się produkcja komórek macierzystych, które zostają pobudzone do działań naprawczych.

Komory hiperbaryczne są wykorzystywane zarówno do wspomagania leczenia, rehabilitacji, jak również w celu poprawy urody. Podczas terapii unieszkodliwiane są bakterie beztlenowe, które wywołują infekcje zagrażające życiu. Wypierane są toksyny, które codziennie są dostarczane do organizmu wraz z zanieczyszczonym powietrzem. Podwyższona dawka tlenu zabija również bakterie wewnątrzkomórkowe.

Jak wygląda zabieg w komorze hiperbarycznej w Elblągu?

Terapia tlenem hiperbarycznym to sprawdzona, bezbolesna, nieinwazyjna i bezpieczna metoda leczenia trudno gojących się ran oraz wielu schorzeń: zapalnych, ostrych, przewlekłych i tych pourazowych. Dzięki zabiegom, tlen w ilości zwiększonej nawet piętnastokrotnie, dociera do wszystkich komórek ciała, znacznie zwiększając ich regenerację.

Podczas zabiegu, który trwa od 60 do 90 minut, osoba przebywająca w komorze ma możliwość korzystania m.in. ze smartfona czy tabletu, może się zdrzemnąć, posłuchać muzyki lub poczytać książkę. Z komory podczas zabiegu korzystać mogą maksymalnie dwie osoby – wyłącznie dorosły oraz dziecko.

Zapisy na zabiegi przyjmujemy pod numerem tel. 500 041 936 lub osobiście w Gabinecie Tlenoterapii Oxy Power w Elblągu.