Na co pomaga tlenoterapia? Zespół Chronicznego Zmęczenia

Często bywa tak, że jesteśmy ciągle zmęczeni. Do tego dochodzą problemy z koncentracją na codziennych zadaniach, z pamięcią, w końcu ze snem. Tu nie pomoże relaks, odpoczynek, spacer czy sport. Zespół Chronicznego Zmęczenia wymaga specjalistycznego podejścia do tego problemu. Pomoże tu tlenoterapia w komorze hiperbarycznej w Elblągu.

CFS to nie tylko objaw braku snu czy przepracowania. Przedłużające się zmęczenie niekiedy staje się jednostką chorobową. Co więcej, z każdym rokiem przybywa osób, które się z nim borykają. Według naukowców może dotykać 4-8% całej populacji. Przy czym najczęściej zapadają na niego kobiety między 30. a 40 rokiem życia.

Zespół chronicznego zmęczenia (Chronic Fatique Syndrome – CFS), nazywane też zespołem przewlekłego zmęczenia (ZPZ), jest złożonym zaburzeniem charakteryzującym się uczuciem krańcowego wycieńczenia, które występuje u pacjenta co najmniej od sześciu miesięcy. Jego rozpoznanie, oprócz nieprzemijającego uczucia wyczerpania, określa się na podstawie 8 kluczowych symptomów, spośród których pacjent musi spełniać minimum 4, a są to:

1. Utrata/zaburzenia pamięci lub koncentracji.

2. Ból gardła/chrypka.

3. Powiększone węzły chłonne szyi lub pachowe.

4. Niewyjaśnione bóle mięśni.

5. Ból, który przemieszcza się z jednego stawu do drugiego bez obrzęku lub zaczerwienienia.

6. Ból głowy inny niż zwykle, o innym nasileniu.

7. Sen niedający wypoczynku.

8. Skrajne wyczerpanie trwające dłużej niż 24 godziny po wysiłku fizycznym lub psychicznym.

Pierwsze wzmianki o nieprzemijającym, długotrwałym zmęczeniu pojawiały się już nawet w drugiej połowie XIX wieku, lecz swoje fachowe miejsce w literaturze i wpisanie do rejestru chorób jako Chronic Fatique Syndrome CFS otrzymały dopiero w latach 80. kolejnego stulecia (początkowo określane mianem „grypy yuppie” – młodych ludzi, słynących z pędu ku karierze, cierpiących na syndrom wypalenia zawodowego). Jednak, jak pokazują badania, choroba ta może nas dopaść w każdym wieku – występuje już nawet u dzieci.

Przed postawieniem diagnozy w kierunku Zespołu Chronicznego Zmęczenia, najpierw należy przeprowadzić badania typu: morfologia, OB, echo serca i EKG.

Wśród stosowanych metod znajduje się farmakoterapia, psychoterapia oraz rehabilitacja. Ostatnia polega głównie na zwiększaniu aktywności fizycznej pacjentów.

Jak wskazują lekarze, dużą skuteczność w leczeniu Zespołu Chronicznego Zmęczenia ma tlenoterapia w komorze hiperbarycznej.

Sesje tlenoterapii w Elblągu stymulują komórki mózgu do pracy, co poprawia funkcjonowanie całego układu nerwowego. Dotlenianie usprawnia pracę wszystkich tkanek i narządów. Już jedna wizyta w komorze poprawia samopoczucie.

Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej w Elblągu znacząco ogranicza symptomy Zespołu Chronicznego Zmęczenia poprzez kompleksowe działanie na cały organizm. Jedną z przyczyn tej choroby może wiązać się z niedotlenieniem.

W trakcie sesji organizm otrzymuje tlen w zwiększonej dawce. Tlen krąży po ciele wraz z krwią, poprawiając pracę wszystkich układów. Dociera tam, gdzie go brakuje. Wędruje do każdego narządu, włącznie z jednym z najważniejszych, czyli mózgiem.

Jeżeli więc czujecie się codziennie zmęczeni, a sen czy aktywność fizyczna nie przynoszą poprawy, koniecznie skorzystajcie z sesji tlenoterapii w komorze hiperbarycznej w Gabinecie Tlenoterapii Oxy Power w Elblągu.

Tlenoterapia w Elblągu dostępna dla każdego i w przystępnej cenie

Gabinet tlenoterapii OXY Power w Elblągu znajduje się przy ul. Pomorskiej 45A (I piętro, wejście od ulicy Niepodległości, tuż przy rondzie). Tuż przy budynku dostępne są miejsca postojowe. Gabinet wyposażony jest w specjalistyczne, nowoczesne komory hiperbaryczne.

Jak wygląda zabieg w komorze hiperbarycznej w Elblągu?

Terapia tlenem hiperbarycznym to sprawdzona, bezbolesna, nieinwazyjna i bezpieczna metoda leczenia trudno gojących się ran oraz wielu schorzeń: zapalnych, ostrych, przewlekłych i tych pourazowych. Dzięki zabiegom, tlen w ilości zwiększonej nawet piętnastokrotnie, dociera do wszystkich komórek ciała, znacznie zwiększając ich regenerację.

Podczas zabiegu, który trwa od 60 do 90 minut, osoba przebywająca w komorze ma możliwość korzystania m.in. ze smartfona czy tabletu, może się zdrzemnąć, posłuchać muzyki lub poczytać książkę. Z komory podczas zabiegu korzystać mogą maksymalnie dwie osoby – wyłącznie dorosły oraz dziecko.

Zapisy na zabiegi przyjmujemy pod numerem tel. 500 041 936 lub osobiście w Gabinecie Tlenoterapii Oxy Power w Elblągu.