„Mgła covidowa” – czym jest i jak pomoże tlenoterapia w Elblągu?

Nazwa „mgła covidowa” wykorzystywana jest powszechnie, chociaż nie jest precyzyjnym terminem używanym w medycynie. Po raz pierwszy zetknęliśmy się z nią po wybuchu światowej pandemii wirusa SARS-CoV-2 powodującego COVID-19. Pojawia się u ozdrowieńców (u 30 proc. – 50 proc.) po przejściu infekcji koronawirusem. Z uporaniem się z nią pomoże tlenoterapia w Elblągu.

Covid-19 jest już naszą rzeczywistością. Jeśli jeszcze nie chorowaliśmy, mamy niestety sporą szansę, że wirus nas też dopadnie. Nawet jeśli byliśmy szczepieni, możemy i tak zachorować – chociaż chorobę przejdziemy raczej łagodnie.

Niestety, czy chorujemy ciężko czy prawie niezauważalnie – może nas po zakażeniu Covid-19 dopaść tzw. „mgła covidowa”. Nie należy tego schorzenia lekceważyć, ponieważ dotyczy naszego mózgu. Odpowiednim postępowaniem będzie tu rehabilitacja w postaci sesji tlenoterapii w komorze hiperbarycznej w Elblągu.

Jak objawia się „mgła covidowa”?

Najczęściej dochodzi do jej manifestacji po przechorowaniu wirusa covid-19. Mamy do czynienia wówczas ze zmianami zachowania, problemami z koncentracją i znalezieniem słów podczas rozmowy, ciągłym zmęczeniem, poczucie braku „jasności umysłu”.

Wyżej opisane deficyty poznawcze nie pozostają bez wpływu na psychikę ozdrowieńca, który mogą doświadczać obniżenia motywacji i spadku nastroju. Co istotne, tzw. „mgła covidowa” może pojawić się nawet u osób, które przechodzą zakażenie wirusem SARS-CoV-2 w sposób łagodny.

Warto także zaznaczyć, że zaburzenia koncentracji, przewlekłe odczuwanie zmęczenia i brak motywacji mogą być jednymi z wielu powikłań po przejściu zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Czy da się uchronić przed tzw. „mgłą covidową”?

Niestety na to pytanie nie da się odpowiedzieć twierdząco. Nie opracowano dotychczas żadnego leku, który w sposób znaczący obniżyłby lub całkowicie niwelował objawy „mgły covidowej”, która dla osób zdrowych, kwalifikowana jest jako choroba.

Co może zmniejszyć ryzyko pojawienia się tzw. „mgły covidowej”? Wszystko to, co zapewnia prawidłową higienę ośrodkowego układu nerwowego, czyli mózgu. Są to m.in.:

  • ograniczenie bodźców stresowych;
  • dbanie o długi i jakościowy sen (minimum 8 h);
  • codzienna aktywność fizyczna (min. 30 minut), najlepiej na świeżym powietrzu;
  • dieta bogata w owoce, warzywa, błonnik, ryby, orzechy – kluczowe znaczenie dla mózgu mają kwasy omega-3 oraz witaminy z grupy B – B12, B6, tiamina (B1);
  • nawadnianie organizmu;
  • psychoterapia – jeśli istnieje taka potrzeba.

Dodatkowo świetną ochronę przed „mgłą covidową” daje tlenoterapia w komorze hiperbarycznej w Elblągu. W gabinecie Oxy Power przy ul. Pomorskiej 45A mamy do dyspozycji dwie nowoczesne komory hiperbaryczne, w których otrzymamy zbawienną i leczniczą dla naszego organizmu dawkę czystego tlenu.

Nie warto bagatelizować powikłań po przejściu infekcji SARS-CoV-2, a zwłaszcza jeśli dotyczą one tak ważnego organu jak mózg. Wczesne wdrożenie odpowiedniej profilaktyki, jak i właściwej formy postępowania po chorobie, znacznie zmniejsza ryzyko obniżenia komfortu codziennego życia. Tym bardziej że pojawienie się objawów neurologicznych może być początkiem rozwoju wielu poważnych chorób otępiennych.

Skorzystaj już teraz z promocyjnej ceny zabiegów w Gabinecie Tlenoterapii Oxy Power w Elblągu przy ul. Pomorskiej 45 A.

Umów wizytę: tel. 500 041 936