Wirus RSV u dzieci. Skuteczna będzie tlenoterapia w komorze hiperbarycznej

Jeżeli Twoje dziecko często zapada na choroby dolnych dróg oddechowych, może okazać się, że zmaga się z wirusem RSV. Pomocna w wyleczeniu tego schorzenia będzie tlenoterapia w komorze hiperbarycznej w Elblągu.

W tym roku sezon jesienno-zimowy zapowiada się wyjątkowo źle dla szpitali i oddziałów dziecięcych. Na wzrost zakażeń koronawirusem, nakłada się także wirus grypy i RSV, który jest bardzo niebezpieczny szczególnie dla najmłodszych dzieci. Jak się okazuje, w walce z tym wirusem bardzo dobre rezultaty daje tlenoterapia.

Lekarze alarmują o coraz szybszym wzroście zakażeń wirusem RSV wśród dzieci. Małych pacjentów jest już tak dużo, że na niektórych oddziałach dziecięcych brakuje już miejsc.

Złą sytuację potęguje dodatkowo nałożenie się na epidemię wirusa RSV, wzrostu liczby zakażeń koronawirusem i konieczność hospitalizacji z powodu COVID-19. Z raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że 27 października odnotowano 8 321 nowych przypadków. Co gorsza, zdarzają się również pacjenci z obiema chorobami.

Jak przyznaje w rozmowie z Interią dr Lidia Stopyra, ordynator Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w Szpitalu im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, sytuacja jest tak zła, że mali pacjenci leżą także na korytarzach.

Wirus RSV (Respiratory Syncytial Virus) to najczęstsza przyczyna chorób dolnych dróg oddechowych u niemowląt oraz infekcji dróg oddechowych u starszych dzieci. Jest także jedną z głównych przyczyn zgonów wśród dzieci przed piątym rokiem życia. Ponadto odpowiada za 50 proc. hospitalizacji z powodu zapalenia oskrzeli i 25 proc. hospitalizacji związanych z zapaleniem płuc.

– Jest to wirus oddechowy , który rozpoczyna się objawami podobnymi do przeziębienia, a następnie schodzi często do dolnych dróg oddechowych i daje uczucie duszności podobne do astmy – powiedział w programie WP „Newsroom” dr Wojciech Feleszko, specjalista w zakresie pediatrii i immunologii. – Część dzieci, która jest zarażona tym wirusem, musi trafić do szpitala i otrzymać tlen – dodał.

Ekspert wytłumaczył także, że w leczeniu dziecka, u którego rozpoznano RSV, najważniejsze jest odpowiednie nawodnienie, tlenoterapia i sen.

Często podaje się też lekarstwa rozszerzające oskrzela, które ułatwiają oddychanie oraz leki przeciwwirusowe i przeciwzapalne. Jest to najskuteczniejsza metoda leczenia, ponieważ do tej pory nie opracowano leku na RSV.

Wirus przenosi się drogą kropelkową, przez bezpośredni kontakt oraz zakażone przedmioty. Szczyt zachorowań występuje w okresie od listopada do marca. Jednak w tym roku medycy alarmowali o wzroście zachorowań już w lipcu.

Jeżeli Twoje dziecko często choruje na infekcje dróg oddechowych, koniecznie skorzystaj z serii zabiegów w komorze hiperbarycznej w Elblągu. W Gabinecie Tlenoterapii Oxy Power w Elblągu mamy specjalną komorę, gdzie możesz korzystać z zabiegów tlenoterapii wspólnie z dzieckiem.

Gdzie najtaniej skorzystasz z sesji tlenoterapii w Elblągu?

Gabinet tlenoterapii OXY Power w Elblągu znajduje się przy ul. Pomorskiej 45A (I piętro, wejście od ulicy Niepodległości, tuż przy rondzie). Tuż przy budynku dostępne są miejsca postojowe. Gabinet wyposażony jest w specjalistyczne komory hiperbaryczne.

Jak wygląda zabieg w komorze hiperbarycznej w Elblągu?

Terapia tlenem hiperbarycznym to sprawdzona, bezbolesna, nieinwazyjna i bezpieczna metoda leczenia trudno gojących się ran oraz wielu schorzeń: zapalnych, ostrych, przewlekłych i tych pourazowych. Dzięki zabiegom, tlen w ilości zwiększonej nawet piętnastokrotnie, dociera do wszystkich komórek ciała, znacznie zwiększając ich regenerację, odmładzając, dodając energii.

Podczas zabiegu, który trwa od 60 do 90 minut, osoba przebywająca w komorze ma możliwość korzystania m.in. ze smartfona czy tabletu, może się zdrzemnąć, posłuchać muzyki lub poczytać książkę.

Zapisy na zabiegi przyjmujemy pod numerem tel. 500 041 936 lub osobiście w Gabinecie Tlenoterapii Oxy Power w Elblągu.